Przeskocz do treści

Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Łabędziej w Wąbrzeźnie

Lokalizacja
Budynek położony będzie nad Jeziorem Zamkowym zatopiony w zieleni. Jest idealnym miejscem do odpoczynku, w pobliżu znajduje się plaża nad Jeziorem Zamkowym oraz ścieżki rowerowe i spacerowe, przy których są między innymi punkty widokowe i przyrządy fitness. Niska podmiejska zabudowa tworzy urokliwy klimat. Nowe mieszkania zaprojektowane w bardzo wysokim standardzie zapewniają niskie koszty utrzymania. Obiekt zapewnia bogaty wybór lokali mieszkaniowych o różnym metrażu oraz układzie wnętrza. W pobliżu budynku znajdują się punkty usługowo – handlowe, sklepy, szkoła, przedszkole, które pozwolą cieszyć się z wygód lokalizacji na spokojnym przedmieściu. To zaciszne miejsce z jednocześnie łatwą i szybką komunikacją z centrum Wąbrzeźna.

Projekt
Budynek będzie posiadał 3 kondygnacje nadziemne w rzucie w kształcie litery C z jedną kondygnacją podziemną przeznaczoną na halą garażową i pomieszczenia techniczne. Budynek będzie posiadał trzy klatki schodowe oraz dach płaski.
W budynku zaprojektowano 42 mieszkania oraz 42 miejsca postojowe w hali garażowej. W garażu przewidziano dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz zaopatrzonych w kartę parkingową. Zapewniono dostęp osobom niepełnosprawnym oraz matkom z wózkiem na kondygnację parteru poprzez chodniki oraz dźwig panoramiczny Elewator Equipment. Z hali garażowej jest dostęp do pomieszczenia selektywnej zbiórki odpadów. Dostęp do placu zabaw dla osób niepełnosprawnych zapewniono z klatki C i A, a dla klatki B przez garaż. Wjazd do hali garażowej jest od strony narożnika północno-wschodniego poprzez pochylnię nie przekraczającą nachylenia 5%. Na terenie przewidziano układ chodników, schodów terenowych, skarp, mur oporowy, plac zabaw od strony zachodniej. Nie przewiduje się miejsc postojowych zewnętrznych, cała obsługa parkingowa zlokalizowana w hali garażowej. W budynku przewiduje się tarasy dla części mieszkań na parterze.

Spokój i bezpieczeństwo
Budynek będzie ogrodzony i monitorowany co zwiększy poczucie bezpieczeństwa i prywatności mieszkańców. Bliskość terenów zielonych, ścieżek rowerowych, jeziora, stwarza możliwości do aktywnego spędzania czasu dla całej rodziny. W bliskim sąsiedztwie znajduje się restauracja MALTA z możliwościową wykupienia obiadów abonamentowych. Amfiteatr stwarza możliwości do spotkań z kulturą i muzyką przy dobrej kawie w kawiarence. Po zakończeniu inwestycji realizowanej przez Urząd Miasta w Wąbrzeźnie, w 2021 roku powstanie park rozrywki dla dzieci z licznymi atrakcjami.

Koszty
Ceny wynajmu mieszkań będą bardzo atrakcyjne. Niskie koszty utrzymania mieszkań i części wspólnych w porównaniu do kosztów czynszu na osiedlach zlokalizowanych w okolicach centrum miasta zapewnią innowacyjne techniki ogrzewania CO i CW oraz innowacyjne produkty i materiały z których powstanie budynek. W każdym mieszkaniu przewidziano niezależne ogrzewanie gazowe i podgrzanie wody.